Gdzie można trenować umiejętności kierowcy?

2017-01-27 20:23:03 / Fr
Gdzie można trenować umiejętności kierowcy?

W Polsce istnieje bardzo dużo torów, na których można trenować techniki jazdy autem. Są tą m.in.: Tor Poznań, Tor Radom, Autodrom Jastrząb czy też Tor Legionowo, znany szerzej jako Centrum Szkolenia Policji.

Stawiając pierwsze kroki w motosporcie, swoją przygodę warto rozpocząć od jazdy własnym samochodem. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu nie tylko doskonali się umiejętności jazdy autem, które się zna, ale także poznaje się je jeszcze lepiej - jego mocne i słabsze strony, to jak zachowuje się w warunkach ekstremalnych, niespotykanych w zwykłej jeździe, np. do pracy czy szkoły.

Autodrom Jastrząb - najnowocześniejszy obiekt w Polsce

Tor Jastrząb jest pierwszym obiektem zbudowanym w Polsce od podstaw (większość torów w Polsce powstała na bazie m.in. lotnisk wojskowych), przeznaczonym dla użytkowników motocykli i samochodów. Ma on długość ponad 3,5 km (najdłuższa prosta ok 200 m). Szerokość asfaltu w najwęższym miejscu wynosi aż 10 metrów. Tor znajduje się w miejscowości Jastrząb w województwie Mazowieckim. Spełnia wszystkie warunki wyznaczone przez Ministra Infrastruktury dla ODTJ (ośrodków doskonalenia technik jazdy). Jest świetnym obiektem zarówno dla amatorów (m.in. płyty ślizgowe do ćwiczeń), jak i dla zaawansowanych.

Tor Poznań - jeden z najciekawszych obiektów w kraju

Tor w Poznaniu jest jednym z najlepiej utrzymanych obiektów w Polsce. Położony niecałe 6 km od stolicy Wielkopolski, charakteryzuje się świetną nawierzchnią, aż 14 zakrętami i dosyć rozbudowaną infrastrukturą. Długość toru to ok 4 km, zaś szerokość asfaltu ok 12 metrów. Najdłuższa prosta (560 m) pozwala osiągnąć duże prędkości i sprawdzić działanie hamulców w pojeździe. Tor Poznań, ze względu zarówno na cenę, jak i swoją szybkość oraz bezpieczeństwo polecany jest głównie średnio-zaawansowanym kierowcom.

Tor Radom - dostarcza niesamowitych emocji i frajdy z jazdy

Tor ulokowany w Radomiu to miejsce, na którym mogą jeździć zarówno kierowcy samochodów, gokartów jak i motocykli. Długość obiektu to ok. 820 metrów. Szerokość asfaltu waha się w granicach od 8 do 12 metrów. Pod koniec 2008 roku Tor Radom przeszedł modernizację - zabroniony jest przez to na nim drift. Obiekt charakteryzuje się ciasnymi i wymagającymi zakrętami, które dostarczają niesamowitych emocji i wrażeń

Tor w Legionowie - idealny dla amatorów

Tor w Legionowie to tak naprawdę Centrum Szkolenia Policji. Choć zazwyczaj jest on zamknięty dla szarych obywateli, to zdarzają się na nim imprezy otwarte. Obiekt jest krótki (ok 800 m) i dosyć prosty, przez co idealnie nadaje się dla amatorów jazdy. Na torze zabroniony jest drift. Jego nawierzchnia utrzymana jest w bardzo dobrym stanie.

Zobacz także: Jak bezpiecznie jeździć samochodem sportowym