Jaki alkomat będzie odpowiedni na prezent?

2019-02-11 13:36:12 / Fr
Jaki alkomat będzie odpowiedni na prezent?

Alkomat to świetny pomysł na prezent. Z pewnością ucieszy się z niego osoba, która w przeszłości korzystała wyłącznie z urządzeń słabej jakości, które można zakupić w niemal każdym supermarkecie. Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim jakością.

Priorytetem jest to, aby wybrany model niezawodnie posłużył przez wiele sezonów. Alkomat do użytku osobistego nie musi być tak zaawansowany, jak modele profesjonalne i dowodowe. Ważne jest jednak to, aby był on precyzyjny, wytrzymały i prosty w obsłudze. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Rodzaj alkomatu
Oczywiście rodzaj alkomatu ma kluczowe znaczenia. Modele półprzewodnikowe odpuśćmy sobie już na starcie. Najlepszą opcją są alkomaty elektrochemiczne - nie muszą być one z najwyższej półki cenowej. Ten rodzaj urządzeń bazuje na czujnikach elektrochemicznych, które są wyjątkowo czułe i dokładne. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia błędu pomiarowego.

Opinie o producencie
Alkomaty renomowanych marek wcale nie muszą kosztować majątku. Bez trudu znajdziemy urządzenia wysokiej jakości, które można zakupić w bardzo korzystnej cenie. Przed podjęciem decyzji warto jednak zapoznać się z ocenami użytkowników.

Częstotliwość i koszt kalibracji
Alkomaty elektrochemiczne wymagają regularnej kalibracji. Jest ona uzależniona od ilości przeprowadzonych pomiarów. Dobrze jest sprawdzić, ile kosztuje kalibracja interesującego nas modelu. Jeśli będzie ona zbyt droga, to sprawimy obdarowywanej osobie kłopot. Również częstotliwość kalibracji jest zależna od modelu. W alkomatach profesjonalnych trzeba ją wykonywać znacznie rzadziej.

Rozmiar urządzenia
Alkomaty mają rozmaitą budowę. Jeśli zależy nam na mobilnych urządzeniach, to zwróćmy uwagę na to, aby alkomat nie był zbyt duży. Ważne jest również to, aby miał czytelny wyświetlacz. Dzięki niemu odczytanie pomiaru będzie całkowicie bezproblemowe. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość obudowy. Powinna być ona solidna i odporna na uszkodzenia.