Konsumencki leasing aut używanych - czy to się opłaca?

2019-10-31 15:33:22 / Fre
Konsumencki leasing aut używanych - czy to się opłaca?

Kiedyś leasing samochodu zarezerwowany był tylko i wyłącznie dla firm. Obecnie korzystać mogą niego również osoby prywatne. Kojarzy się on co prawda głównie z nowymi pojazdami, niemniej warto pamiętać, iż dotyczy on także używanych samochodów.

Leasing jest jednym z umownych stosunków cywilnoprawnych. Polega na przekazaniu leasingobiorcy przez leasingodawcę prawa do korzystania z określonej rzeczy - w tym przypadku auta - w zamian za opłaty ratalne. Umowa obowiązuje na czas określony. Po upływie jej terminu leasingobiorca może: zrezygnować, przedłużyć leasing lub kupić w pojazd za określoną cenę.

Konsumencki leasing auta używanego - zalety

Konsumencki leasing samochodu używanego dostępny jest w ofercie wielu cenionych na rynku firm leasingowych. Jak oceniają eksperci z serwisu UJN (Używane Jak Nowe), jest to usługa ze znakomitymi perspektywami na przyszłość. Dlaczego? Ponieważ dla niejednego Polaka zakup nowego samochodu nie wchodzi w rachubę z uwagi na wysoką cenę, a leasing jest tańszy - zwłaszcza kiedy w rachubę wchodzi pojazd używany. Raty są niskie, a leasingowanego samochodu nie trzeba kupować, choć oczywiście istnieje taka możliwość. Nie bez znaczenia jest również to, że firmy leasingowe nie raportują leasingu do banków, w związku z czym nie zaważa to na zdolności kredytowej klientów.

Czy to się opłaca?

Na pytanie, czy konsumencki leasing na samochód używany jest opłacalny, czy nie, każdy musi odpowiedzieć sobie we własnym zakresie. Przede wszystkim trzeba porównać oferty poszczególnych firm i sprawdzić, co dokładnie one proponują. Przeważnie finansowane są przez leasingowców samochody nieliczące więcej niż 6 lat. Istotną rolę w omawianym kontekście odgrywa także to, skąd pochodzi samochód. Są firmy, które godzą się na leasingowanie wyłącznie aut pochodzących albo z ich własnej bazy, albo od współpracujących z nimi dealerów. Niektórzy leasingodawcy zawierają umowy, których przedmiotem są auta z dużych komisów czy pochodzące nawet od osób prywatnych. Różnorodność jest zatem spora, należy zatem brać pod uwagę rozmaite opcje.

https://www.uzywanejaknowe.pl/finansowanie-ubezpieczenie/leasingujemy-auto