Wycieraczki samochodowe - jakie wybrać?

2018-11-16 11:35:35 / Fr
Wycieraczki samochodowe - jakie wybrać?

Wycieraczki samochodowe to rzecz, o której zazwyczaj nie myślimy zbyt często. Jednak powinniśmy pamiętać o ich wymianie - szczególnie po czasie, kiedy były intensywnie użytkowane. Dzięki nim możemy w deszczowe czy śnieżne dni poruszać się bezpiecznie po drodze - ułatwiają nam widoczność, więc zrozumiałe jest, jak ważną rolę pełnią. W niniejszym artykule dowiecie się jak wybrać dobre wycieraczki samochodowe, kiedy je wymienić oraz jakie są ich rodzaje.

Kiedy wymienić wycieraczki?

Na początek jednak mała ciekawostka, bowiem wynalezienie wycieraczek samochodowych przypisuje się Polakowi - Józefowi Hofmannowi (choć sam patent został przyznany innym osobom). Dzięki niemu możemy dziś cieszyć się lepszą widocznością podczas jazdy. Jednak wynalezione przez Hofmanna urządzenie nie jest niezniszczalne. Czasem wymaga wymiany. Jakie objawy powinny nas do tego skłonić?

Przede wszystkim bardzo uciążliwy dźwięk podczas pracy wycieraczek. Najczęściej zwiastuje on ich zużycie. Jeżeli widzimy, że coś zaczęło się odrywać, łamać to także dobrze jest wymienić je na nowy model. Inne wadliwe działanie, które możemy zobaczyć na własne oczy, to pozostawianie smug - w jakimś miejscu być może wycieraczki się już wytarły i nie działają prawidłowo. Ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest zła widoczność nawet przy działających wycieraczkach samochodowych. Pamiętajmy wymienić je czym prędzej, bowiem od tego zależy nasze bezpieczeństwo na drodze.

Jak dobrać wycieraczki samochodowe?

Na początek bardzo prosta sprawa, bowiem musimy znać markę swojego samochodu. To właśnie dzięki temu kryterium z łatwością dopasujemy wycieraczki. Na każdym produkcie znajdziemy spis samochodów, do których mogą być używane. Czasami niektóre auta mają różne długości wycieraczek - warto o tym pamiętać.

Następnie czeka nas jeszcze wybór rodzaju wycieraczki samochodowej. Możemy zakupić taką z popularnym szkieletem, który dociska gumę do szyby. Jednak wiele osób narzeka, że podczas dużych prędkości te modele nie działają już tak sprawnie. Wycieraczki bezprzegubowe są stosowane w nowszych autach ze względu na to, że stelaż jest połączony z gumą, a co za tym idzie mogą efektywnie pracować gdy jedziemy szybko oraz dokładnie zgarniają wodę i zanieczyszczenia. Ostatnim rodzajem są wycieraczki hybrydowe, czyli jak sama nazwa wskazuje łączą one w sobie najlepsze cechy dwóch poprzednich rodzajów. Dobrze przylegają, radzą sobie nawet z większym brudem i są stosowane zarówno w starszych jak i nowszych modelach.

Pamiętajmy, by kupować wycieraczki znanych i cenionych firm. Często niestety dokonujemy tych zakupów w hipermarketach czy na stacjach benzynowych i może się zdarzyć, że kupimy najtańsze, które nie będą dobrze pełnić swoich funkcji. Lepiej jest raz zainwestować i cieszyć się sprawnym sprzętem na dłużej. Dobre wycieraczki znajdziemy między innymi na https://www.valeoservice.pl.

Wycieraczki samochodowe to gadżet konieczny do sprawnego prowadzenia auta. Pamiętajmy więc o ich regularnej wymianie. Zadbamy w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, ale i przechodniów oraz innych uczestników ruchu.