Wynajem aut do celów prywatnych

2017-02-26 16:30:35 / Fr/wwh
Wynajem aut do celów prywatnych

Planujesz wyjazd za miasto na dłuższy weekend ale nie masz ochoty podróżować komunikacją zbiorową a nie posiadasz własnego auta? Wynajem samochodów to opcja, która gwarantuje wygodę, poczucie bezpieczeństwa oraz nieskrępowaną niezależność.

A może chciałbyś przetestować konkretny model pojazdu przed podjęciem decyzji zakupowej? Wypożyczenie go na dzień czy dwa, pozwoli podjąć odpowiedzialną decyzję. Możliwości wykorzystania wypożyczonego auta do celów prywatnych jest znacznie więcej.

wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów na specjalne okazje

Szukasz stylowego auta do ślubu i nie chcesz przepłacać za wynajem specjalnego wozu z kierowcą Postaw na ofertę z wypożyczalni, dedykowaną klientom premium. To właśnie tam znajdziesz najlepszej klasy auta, które rozbudzają wyobraźnię i zachwycają linią swojego nadwozia. A może planujesz wyjazd na uroczystość rodzinną w odległy zakątek kraju i chciałbyś zabrać ze sobą niestandardową ilość bliskich? Siedmioosobowe vany czy busy, którymi można kierować, posiadając kategorię B, to rozwiązania ekonomiczne, praktyczne i dające prawdziwą swobodę. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku planów przewozu większego bagażu czy chociażby sprzętu sportowego. Jeżeli na co dzień, potrzebujesz małego, miejskiego wozu, to wyjeżdżając na weekend bądź wakacje, możesz stworzyć sobie optymalne warunki do załadunku wszystkich, niezbędnych rzeczy, wypożyczając np. model kombi.

Wypożyczenie auta w sytuacji awaryjnej

Kolejną sytuacją, w której warto rozpatrzeć wynajem auta, jest awaria obecnie posiadanego wozu bądź nagła zmiana trybu życia. Załóżmy, że nie możesz liczyć na auto zastępcze na czas naprawy swojego dotychczasowego pojazdu. Wypożyczalnia samochodów okaże się w tym zakresie niezwykle pomocna. Auta dostępne są już od jednej doby a jeżeli zdecydujesz się na dłuższy okres (np. tydzień) to otrzymasz preferencyjną cenę.

Na co zwracać uwagę przy wynajmie aut do celów prywatnych?

To, ile osób będzie kierowało pojazdem, jak długi dystans przejedzie oraz czy będzie opuszczał granice kraju to najważniejsze kwestie, mające wpływ na koszty wynajmu. Należy więc jasno określić swoje wymagania i dobrać do nich najodpowiedniejszą ofertę. Dla przykładu - auto ze znaczącym limitem kilometrów, nie będzie dobre w przypadku osób, które planują weekendowy wyjazd na drugi koniec kraju, zaś pojazd bez systemu ISOFIX może okazać się mniej praktyczny dla rodzin z małymi dziećmi, które podróżują jeszcze w fotelikach.

Chcesz wynająć samochód na lotnisku w Krakowie? Sprawdź ofertę wypożyczalni Carent-24

wynajem samochodów Balice

Wypożyczalnia samochodów specjalnych

A co w sytuacji, gdy od zawsze marzyłeś, by przejechać się zabytkowym wozem ale nie stać Cię nawet na zakup youngtimera? Poszukaj wypożyczalni samochodów, które specjalizują się właśnie w tego typu asortymencie. W analogiczny sposób możesz poszukać aut terenowych, limuzyn czy typowych wozów sportowych.

Przymiarka do zakupu

Wynajem samochodów można potraktować także jako dobrą drogę do zapoznania się z właściwościami jezdnymi konkretnych modeli, przetestowania sposobu ich obsługi czy sprawdzenia jaki komfort podróżowania oferują. Jeżeli planujesz zakup auta i nie jesteś do końca przekonany, który z modeli wybrać, to wypożycz je, wypróbuj w różnych warunkach i podejmij odpowiedzialną decyzję. Dysponując takim samochodem możesz swobodnie sprawdzić ładowność jego przestrzeni bagażowej czy sposób prowadzenia. Kilkuminutowa przejażdżka testowanym autem, przeznaczonym do zakupu, nie da Ci pełnego obrazu jego możliwości i ewentualnych mankamentów.

Sprawdź koszty dodatkowe

Wypożyczalnie samochodów podają zazwyczaj koszt wynajmu, bez uwzględnienia dodatkowych opcji jak np. fotelik dla dziecka, łańcuchy czy zestaw do nawigacji. Dodatkowe koszty może generować także przekroczenie założonego limitu kilometrów, dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez inne osoby czy wyjazd za granice kraju. Oferty mogą także różnić się zakresem ubezpieczenia i stopniem partycypacji w kosztach usuwania ewentualnych uszkodzeń. Wato zapoznać się z zapisami umowy i szczegółowym wykazem opłat dodatkowych, przed ostatecznym podpisaniem umowy wynajmu, by uniknąć późniejszych rozczarowań i niedomówień.