Wypożyczalnia aut - wady i zalety krótkoterminowego wynajmu samochodów

2018-10-30 15:48:55 / FrW
Wypożyczalnia aut - wady i zalety krótkoterminowego wynajmu samochodów

Niemal każdy był w sytuacji, która wymagała szybkiego działania w związku z m.in. awarią auta, czy potrzebą szybkiego dotarcia w dane miejsce. Osoby bez własnego środka transportu najczęściej wybierają nieco tańszą, aczkolwiek bardziej uciążliwą opcję, czyli podróż autobusem lub pociągiem. Nie zawsze połączenia są dostosowane do potrzeb podróżujących. Jak pogodzić wymagania? Odpowiedź jest prosta - wypożyczalnia aut!

W dzisiejszych czasach istnieje wiele zawodów, w których niezbędne jest posiadanie samochodu i częste wycieczki po kraju. Wypożyczalnia aut jest idealną propozycją dla osób pracujących „w terenie”, którzy z nieokreślonych bliżej przyczyn nie dysponują własnym pojazdem - niezależnie, czy po prostu go nie posiadają, czy uległ on awarii. Wypożyczalnie aut przychodzą z pomocą, gdy potrzebująca osoba pilnie potrzebuje samochodu z powodu nieprzewidzianych wcześniej okoliczności. Z wypożyczalni aut bardzo często korzystają firmy, które mają za zadanie dostarczyć towar w dane miejsce, ale nie opłaca im się na krótką metę kupować dostawczych samochodów, które są bardzo drogie. Jeśli dostawa ma się odbywać relatywnie rzadko, cena wynajmu samochodu zostaje automatycznie wliczona w koszty, zmniejszając jednocześnie koszty firmy związane z transportem.

Wypożyczalnie aut mają także klientów wśród osób, które w celach rozrywkowych pragną udać się w dane miejsce i wypocząć. Dzięki temu mogą uniknąć problemu z własnym, nieco starszym autem i korzystając z tych usług poprawić komfort podróży i zapewnić sobie bezpieczeństwo, podróż bez awarii lub innych przykrych niespodzianek. Wypożyczalnia aut dysponuje bogatą flotą samochodów, które zaspokoją potrzebę niemal każdego klienta. Wynajęcie sprawnego i - przede wszystkim - sprawdzonego środka transportu to komfort w relatywnie niskiej cenie. Pojawiają się także przypadki korzystania z oferty wypożyczalni aut w celu sprawdzenia konkretnego modelu pojazdu przed dokonaniem zakupu u dealera.

Krótkoterminowy wynajem samochodów oznacza najczęściej okres, który nie przekracza miesiąca. Klienci najczęściej pozostają w krótkim kontakcie z wypożyczalnią aut, przez co nie są dla przedsiębiorstwa szansą na długotrwałą współpracę. Jest to jednocześnie często jednorazowy zysk, uwarunkowany głównie poprzez wypadki losowe i krótkotrwałe potrzeby związane z przemieszczaniem się. Aby utrzymać klientów przy sobie wypożyczalnie aut wprowadzają programy lojalnościowe obejmujące stałych klientów.

Często występującym problemem wśród partnerstwa między firmą a klientem są dodatkowe kruczki w umowach. Wypożyczalnie aut mogą postawić dodatkowe wymagania względem m.in. wieku kierowcy, posiadania własnej karty kredytowej, czy nawet limitu przejechanych kilometrów. Mniejsze doświadczenie młodszych osób „za kółkiem” jest - zdaniem wielu - proporcjonalne do ryzyka na drodze. Wymaganie posiadania karty kredytowej wyklucza automatycznie część osób, które jej nie posiadają z grona potencjalnych klientów. Wypożyczalnia aut zastrzega też sobie prawo do rozliczania za tzw. „doby wynajmu”. Po jej przekroczeniu istnieje możliwość powstania dodatkowych opłat za kolejną dobę w razie oddania samochodu po terminie.

Wynajem samochodów na prostych, przejrzystych warunkach, bez przykrych niespodzianek oferuje wypożyczalnia aut Sixt. To wynajmujące samochody przedsiębiorstwo liczy już ponad 100 lat, zapewniając usługę na najwyższym poziomie, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Sixt jest międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości usług mobilnych. Korzyści wynikające ze współpracy z wypożyczalnią aut Sixt to gwarancja najlepszej ceny, możliwość wynajmu nowych samochodów, darmowego anulowania lub zmiany w rezerwacjach i brak ukrytych kosztów. Oferty specjalne dedykowane są także dla osób zainteresowanych krótkoterminowym okresem wynajmu samochodu. Wypożyczalnia aut posiada modele samochodów o najlepszej sprzedaży, zapewniające większy komfort jazdy i inne udogodnienia. Wypożyczalnia aut dysponuje solidnie wyposażoną flotą, obejmującą m.in. limuzyny, SUV-y, samochody sportowe i komfortowe pojazdy z nadwoziem typu kombi.

O przydatności wypożyczalni aut świadczy rosnąca liczba klientów oraz firm oferujących te usługi. Warto rozważyć tę możliwość przemieszczania się, zapoznać się z ofertą i dokonać wymarzonego wyboru.