Skup starych samochodów - co warto wiedzieć?

2019-12-20 16:47:50 / Fr
Skup starych samochodów - co warto wiedzieć?

Decydując się na sprzedaż samochodu, zastanawiamy się jaka forma sprzedaży będzie dla nas najkorzystniejsza. Jednemu zależy na szybkiej transakcji, a inna z kolei osoba woli dostać odpowiednią wycenę za swój pojazd. Jednak bez względu na to, jak chcesz sprzedać swoje auto, masz trzy możliwości - sprzedaż samodzielna poprzez portale ogłoszeniowe, sprzedaż do skupu lub pośrednictwo komisu. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć wszystkie informacje związane ze sprzedażą starego samochodu do skupu aut.

Skup aut - jak to działa?

Skup samochodów działa na zasadzie zakupu pojazdów używanych, niekompletnych czy uszkodzonych. Następnie podlegają one zezłomowaniu lub dalszej sprzedaży. Warto pamiętać, że jeśli planujemy zezłomować nasz pojazd, możemy to zrobić tylko w legalnych Stacjach Demontażu Pojazdów. Jednak skup aut umożliwia sprzedaż pojazdu niezależnie od jego stanu - powypadkowe, poleasingowe, uszkodzone, nieruchome czy niesprawne. Co więcej, odbywa się poprzez ograniczoną ilość formalności, a gotówkę za samochód otrzymamy od ręki. Nie pobierają za pośrednictwo w sprzedaży żadnej prowizji jak w przypadku komisów samochodowych.

Kontakt ze skupem samochodów

Sprzedaż samochodu do skupu możliwa jest poprzez kontakt ze skupem telefonicznie lub osobiście, a także nawet przez Internet poprzez formularze kontaktowe. Wymaga to jednak następnie spotkania osobistego celem sfinalizowania transakcji, a tak naprawdę część formalności możemy bez problemu załatwić online. Często na stronie skupu znajdziemy gotowe formularze do wypełnienia lub podany adres e-mail, gdzie możemy wysłać wiadomość. Trzeba w niej podać niezbędne informacje o samym pojeździe, szczególnie co do stanu technicznego.

Wycena auta przez skup

Aby dokonać dokładnej wyceny samochodu należy sprawdzić go osobiście oraz obejrzeć. Ma to miejsce podczas spotkania z przedstawicielami skupu. Jeśli nasz pojazd nie jest w stanie się poruszać po drodze, możemy poprosić o obiór auta ze wcześniej ustalonego miejsca. Wycena pojazdu odbywa się osobiście oraz online, jak już wspomnieliśmy poprzez formularze kontaktowe, znajdujące się na stronie. Następnie pracownicy skupu odzywają się do nas, aby przedstawić oferty związane ze sprzedażą pojazdu. Skupy dokonują profesjonalnej wyceny, niekiedy z pomocą rzeczoznawcy, aby móc przedstawić najlepszą ofertę dla swojego klienta.

Jakie auta przyjmuje skup?

Jak już wspomnieliśmy, skupy przyjmują każde auto, niezależnie od rocznika, przebiegu, koloru, marki czy modelu. Na skup możesz oddać powypadkowy, poleasingowy, uszkodzony, niesprawny czy nieruchomy samochód. Wiele osób myśli, że nie uda nam się sprzedać pojazdu do skupu ze względu na stan techniczny czy wizualny - to nieprawda. Skup starych samochodów odpowiada za przyjmowanie wszystkich pojazdów, dlatego nie musisz się martwić, że nie uda Ci się pozbyć swojego starego auta.

Gdzie szukać odpowiedniego skupu starych samochodów?

Przede wszystkim odpowiedniego skupu możemy szukać przez Internet. To właśnie tam znajdziemy skup, który będzie nie tylko w naszej okolicy, ale również posiada wiele pozytywnych opinii od swoich klientów, którzy już wcześniej korzystali z usług danego skupu. To szybki sposób, aby znaleźć skup, który będzie w naszej okolicy oraz charakteryzuje się profesjonalizmem, czy szybką i wygodną transakcją.

źródło zdjęcia: freepik.com